کلاسهای تابستانه کتابخانه شوریده


درتاریخ 98/5/3  برنامه قصه گویی  در کتابخانه شوریده شیرازی،   از کتاب دوست خوب (نوشته کریستین ای.آدامز) ترجمه برزو سریزدی اجرا شد.دراین داستان به کودکان می آموزد اگر می خواهیم دوستان خوبی داشته باشیم، سعی کنیم خودمان دوست خوبی باشیم.این یعنی: مشارکت، رعایت نوبت و مهربان بودن. با دوستانمان همان گونه باشیم که دوست داریم با ما اینگونه باشند.

به کودک اشاره می کند، اگر دوست داری فوتبال بازی کنی اما دوستت بستکتبال را بیشتر دوست دارد، شاید بتوانی اول کمی بسکتبال بازی کنی و بعد فوتبال.

نسبت به دوستانت مهربان باش. اگر یکی از آن ها در بازی زمین خورد، بپرس: ((چیزی که نشدی؟)) و بعد کمکش کن تا بلند شود. اگر دوست تو در دیکته چند غلط داشت، به او بگو (( اشکالی ندارد، دفعه بعد بهتر می نویسی.))

همزمان با برگزاری کلاس نقاشی، از کتاب ترانه های شهر (مصطفی رحماندوست) شعر خوانی  انجام شد و اهمیت پارکها  و مراقبت از چمن ها به کودکان در قالب شعر آموزش داده شد.

مسول کتابخانه با بیان اینکه  در این سن و سال کودکان ، پذیرش مسائل فرهنگی و آشنایی با قوانین رانندگی را دارند، آنها  را با بازی فکری علائم راهنمایی و رانندگی آشنا کردند و فلش کارت بوق زدن ممنوع (حاشیه بیمارستانهاو..) و محل عبور عابر پیاده را به کودکان آموزش دادند.

جلسات مطالعاتی مادران ،با خواندن کتابهای ( کلیدهای عادت دادن فرزند به کار درخانه (ترجمه زهرا جعفری) و کتاب تربیت جنسی در اسلام از حافظ ثابت ) برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =