کتابخانه یار مهربان در هفته ای که گذشت


کتابخانه کودکان یار مهربان مفتخر است که یک هفته توأم با شور و نشاط ، همراه با آموزش های مفید و ارزنده  را برای اعضاء کودک و نوجوان خود رقم زده است . در این هفته طبق روال همیشگی کلاس های آموزش نقاشی به مربی گری سرکارخانم رفعتی برگزار شد . کلاس نقاشی این هفته به خاطر هم زمان شدن با طولانی ترین شب سال یعنی شب یلدا به کشیدن نقاشی انار و هندوانه اختصاص یافت . کودکان در این کلاس با آیین سنتی شب یلدا نیز آشنا شدند.  ، برنامه بعدی ،نقاشی خلاق بود که در آن کودکان از تکنیک استفاده از نمک و گواش بجای ابزار اصلی رنگ آمیزی آشنا شدند ، برنامه آموزشی قاصدک های دانا ویژه کودکان ناشنوا و کم شنوا نیز همچون هر هفته با ساخت آکواریوم دانش و سفربه دنیای آبزیان بابهره گیری از کتاب ماهی ها انجام شد ،سپس ساخت پازل خروس جنگجو برای این کودکان انجام شد .قصه گویی در مورد خروس جنگجو و جمله سازی و کلمه آموزی نیز بخش بعدی این برنامه بود .

سوژه یابی ادبی به مربی گری سرکار خانم فردشاد نیز این هفته به نقد و بررسی داستانهای بچه ها و رفع اشکال و نواقص آنها پرداخت .

علاوه بر کلاس های آموزشی برگزار شده ، کارگاه های آموزشی مادر و کودک نیز تحت عنوان ” کارگاه تفاوت ها “تشکیل شد . بخش آغازین کارگاه با معرفی کتب ” المر” نوشته دیوید مک کی و قصه گویی از این کتاب آغاز شد در بخش واپسین ،کودکانی که در این برنامه شرکت کردند یاد گرفتند که به خودشان ، به دوستان ، به دنیا و به اطرافشان با دید متفاوتی نگاه کنند . ساخت گروهی یک فیل به نام ” المر” روی تخته با کمک پازل های رنگی پایان بخش این کارگاه بود . “کارگاه خیاط کوچولو ” نیز کارگاهی بسیار جذاب و دیدنی بود که بسیار مورد توجه کودکان و مادران قرار گرفت. در این کارگاه کودکان با استفاده از ابزار خیاطی ، مقوا و فن نقاشی برای خود لباس دوختند.

لازم به ذکر است ، بازدید دانش آموزان مجتمع آموزشی نمونه دولتی حیات طیبه ، یکی دیگر از برنامه های برگزار شده در کتابخانه کودکان یار مهربان بود .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 1