کارگاه آموزشی و نشست «کتابخوان» در اداره کل حفاظت محیط زیست فارس


به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، کارگاه «انواع کتاب و کتابخانه و انواع سواد» و «نشست ویژه کتابخوان» در جمع کارکنان علاقه‌مند اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، به اهتمام این اداره کل و کتابخانه ابوریحان، برگزار شد.

در ابتدای این نشست، اکرم کاووسی کارشناس آموزش همگانی اداره کل حفاظت محیط زیست و هماهنگ‌کننده نشست، به اهمیت کتاب و مطالعه اشاره کرد و از اشتیاق همکاران خود برای شرکت در این برنامه خبر داد. وی ابراز امیدواری کرد با توجه به استقبال از این برنامه، نشست‌های فرهنگی و آموزشی در زمینه کتاب و کتابخوانی به‌شکل مستمر ادامه یابد.

پس از آن محمدرضا ابراهیمی مسئول کتابخانه ابوریحان، ضمن بیان خدمات کتابخانه‌های عمومی و پراکندگی کتابخانه‌ها در شهر شیراز، به سخنرانی با موضوع «انواع کتاب و کتابخانه و انواع سواد» پرداخت. وی تاریخچه‌ای از پیدایش کتاب و کتابخانه ‌و انواع آن‌ها از عصر باستان تا کنون را بیان کرد و سپس تعاریف سواد در عصر حاضر و انواع سواد از جمله سواد عاطفی، سواد ارتباطی، سواد مالی، سواد رسانه‌ای، سواد تربیتی، سواد رایانه‌ای، سواد زیست‌محیطی، سواد سیاسی، سواد میان‌فرهنگی، سواد اجتماعی و… را تشریح کرد.

در ادامه، نشست «کتابخوان» با معرفی 10 کتاب در موضوعات مختلف از سوی کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار شد و کتاب‌های «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» از مارک منسن و «سه‌شنبه‌ها با موری» از میچ آلبوم از سوی لیلا جولایی، «تسلی‌بخشی‌های فلسفه» از آلن دو باتن، «وقتی نیچه گریست» از اروین د. یالوم و «دنیای سوفی» از یوستین گردر از سوی مریم زارع، «برنامه ب» از لستر براون، «انسان در جستجوی معنا» از ویکتور فرانکل و «جادوگر دهکده سبز» از دان مدن از سوی فرزین بیات ماکویی، وَ «حفاظت محیط زیست؛ پیشنهاد 50 کار ساده» و «7 عادت مردمان موثر» از استفان کاوی از سوی امیرپاشا کنکاش، معرفی گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 + = 40