همزمان با روز جهانی محیط زیست: اهدای 2000 نسخه کتاب از سوی اداره کل حفظ محیط زیست استان به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز


به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز، در آستانه فرارسیدن روز جهانی محیط زیست (15 خرداد) تعداد 2000 نسخه کتاب با موضوع حفظ محیط زیست ویژه رده سنی کودک و نوجوان در هفته محیط زیست (15 تا 21 خرداد) بین کتابخانه های عمومی شهر شیراز توزیع خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز با اعلام این خبر گفت: با عنایت به تعامل خوب این اداره با اداره کل حفظ محیط زیست استان و پیگیریهای انجام شده و مساعدت زهرا شفیعی سروستانی رئیس اداره آموزش و مشارکت مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست، تعداد تقریبی2000 نسخه کتاب کودک و نوجوان از سوی اداره کل حفظ محیط زیست استان به این اداره اهدا شد.

صفری راد با مهم شمردن حفظ محیط زیست بیان داشت: حفاظت از محیط زیست عادتی است که باید همانند بسیاری از دیگر عادت ها و مهارتها از کودکی آموزش داده شود تا به یک باور ذهنی تبدیل شود.

در ادامه ایشان آموزش محیط زیست به کودکان بیشتر از این جهت حائز اھمیت دانست که در بسیاری از کشورهای درحال توسعه نظیر ایران، کودکان جمعیت بالایی را تشکیل می دھند، در حالی که کودکان در برابر آلودگی ها و آثار تخریب محیط زیست آسیب پذیرترند، بنابراین  فعالیت های مربوط به محیط زیست و حفظ آن، توجه خاص به کودکان و منافع آنها ضروری است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز افزود: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان واوقاغت فراغت کودکان و نوجوانان و اجرای برنامه های متنوع ویژه این قشر، دوره های آموزشی حفظ محیط زیست نیز با مشارکت اداره کل حفظ محیط زیست استان به زودی در کتابخانه های عمومی شهر برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 + = 52