«نشست کتابخوان کودکان کار» و اهدای لوازم‌التحریر به آنان در کتابخانه ابوریحان


به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، «نشست کتابخوان کودکان کار» به همت کتابخانه عمومی ابوریحان و با همکاری اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در این کتابخانه برگزار شد.

«نشست کتابخوان کودکان کار» متعاقب «نشست کتابخوان ویژه کودکان کار» که در آن مسئولان به ارائه و معرفی کتاب برای کودکان پرداختند برگزار شد و این‌بار، کودکان کار با یادگیری روند نشست و جلسات تمرینی در کتابخانه ابوریحان، خود به ارائه و معرفی کتاب‌های مدنظرشان به حاضران پرداختند.

این برنامه که با حضور فاطمه صفری‌راد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز و همکاران این اداره، شیوا رضایی و زهرا شاه‌نظرنژاد اعضای هیأت‌مدیره انجمن کتابدارای و اطلاع‌رسانی فارس و مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های ابوریحان و رئیسی اردکانی شیراز برگزار شد، 4 تن از کودکان کار به معرفی کتاب پرداختند.

در ابتدای این نشست، محمدرضا ابراهیمی مسئول کتابخانه ابوریحان و یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی به بیان فواید کتابخوانی و عضویت در کتابخانه، شیوه‌های صحیح مطالعه و یادگیری و نحوه ارائه مطلب در نشست‌‌ها برای کودکان پرداختند و سپس محمدرضا همتی، ابوالفضل چوپان، محمدرضا جلالی و اسماعیل تفت دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا نهم و محمدرضا ابرهیمی مسئول کتابخانه ابوریحان کتاب‌های: «درست و نادرست» اثر لیزا او. انگلهارت، «بازمصرف، بازیافت و بازکاهی در مصرف فلزات» اثر الکساندرا فیکسن، «خاطرات یک بطری پلاستیکی» اثر آلیسون اینچز، «اخلاق خوب؛ راهنمایی برای گرفتن تصمیم‌های درست» اثر ژولیت گارشه دجز و «جودی جرزن؛ داستانی درباره برد و باخت» اثر فرانک جی. سی لئو با ترجمه فاطمه صفری‌راد را معرفی کردند.

در ادامه، فاطمه صفری‌راد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و مترجم چند کتاب کودک، به بیان نکاتی درباره ترجمه کتاب‌ها به‌طور اعم و کتاب معرفی‌شده با ترجمه خود پرداخت و با توجه به برگزاری دوره‌ آموزشی ورزش‌های گروهی برای کودکان از جمله فوتسال، کتاب مذکور را برای آنان مفید و آموزنده دانست.

در پایان نشست، 20 بسته لوازم‌التحریر خریداری‌شده از سوی کتابخانه ابوریحان از محل کمک‌های نقدی سه‌تن از خیران نیک‌اندیش، به کودکان حاضر در نشست اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 − = 51