«نشست کتابخوان» در جمع دوچرخه‌سواران…


به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، در آستانه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با همکاری کتابخانه ابوریحان، گروه دوچرخه‌سواری «شهر راز» خانه دوچرخه شیراز، نشست کتابخوان و آشنایی با کتابخانه‌های عمومی در جمع دوچرخه‌سواران شیرازی انجام شد.

در این برنامه که با رویکرد «ورزش برای بدن و مطالعه برای ذهن» در روستای تاریخی و گردشگری قلات برگزار شد، دوچرخه‌سواران گروه دوچرخه‌سواری شهر راز به مربی‌گری بانو فاطمه میرشکاری، پس از رکاب‌زنی از مبدأ شیراز به مقصد روستای قلات، ورزش خود را با کتاب و کتابخوانی همراه کردند و با انجام اقدام فرهنگی خود پیش‌گامِ پیشواز از هفته کتاب در شیراز شدند.

در ابتدای این برنامه، محمدرضا ابراهیمی مسئول کتابخانه ابوریحان و عضو گروه، به بیان خدمات و امکانات کتابخانه‌های عمومی و شرایط عضویت در کتابخانه‌ها پرداخت و در ادامه کتاب‌های «درس‌های درست‌اندیشیدن» از ادوارد دوبونو با موضوع اندیشه و تفکر خلاق و «در گذر زندگی» اثر لینت اِوِنز با موضوع گفتاوردهای بزرگان درباره زندگی خردمندانه را به حاضران معرفی کرد. پس از آن، مهسا جوانمردی سرگروه دوچرخه‌سواری «شهر راز» کتاب «اثر مرکب» اثر دارن هاردی با موضوع خودیاری، رهبری و موفقیت را معرفی کرد و سپس کتاب «5 زبان عشق؛ رازهایی برای داشتن عشقی پایدار» اثر دکتر گری چاپمن از سوی امیر سیاوشی عباسی دیگر عضو گروه دوچرخه‌واری به حاضران معرفی شد.

گفتنی‌ست با استقبال اعضا و هماهنگی‌های انجام‌شده، فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی این گروه در طول هفته کتاب و پس از آن ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + = 29