برگزاری «کارگاه نقاشی و خلاقیت» ویژه کودکان کار در شیراز


به گزارش کتابخانه عمومی ابوریحان، فصل نخست کارگاه نقاشی و خلاقیت ویژه کودکان کار با همکاری کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز و اداره پیشگیری و سامان‌‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در تابستان 1398 در محل اداره مذکور برگزار شد.

در این کارگاه که به پیشنهاد کتابخانه ابوریحان و استقبال اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز برگزار شد، سمانه نجفی مربی نقاشی کتابخانه ابوریحان و کارشناس ارشد نقاشی و گرافیک به آموزش نقاشی به ده‌ها تن از کودکان علاقه‌مند و مستعد پرداخت.

همچنین، در خلال این کارگاه، کارت‌های عضویت صادرشده از سوی کتابخانه ابوریحان برای این کودکان با حضور علی‌ ستوده‌نسب کتابدار کتابخانه و مسئولان اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز به آنان داده و در طول جلسات کارگاه نیز کتاب‌های مناسب کودکان از کتابخانه ابوریحان به محل تشکیل کارگاه آنان منتقل و به آنان امانت داده شد.

گفتنی‌ست نقاشی افزون بر لذت‌بخشی و زیبایی، دارای فوایدی متعدد برای جسم و روح به‌ویژه برای کودکان است که از جمله می‌توان به افزایش قدرت مغز، تقویت ذهن و حافظه، افزایش تمرکز، افزایش خلاقیت، تقویت تخیل، افزایش عزت نفس، رهایی از افسردگی، بهبود خلق و خو و… اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 65 = 73