برگزاری کارگاه آموزشی بانکداری الکترونیکی و اینترنت در بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی


به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز، در راستای طرح توانمندسازی و گسترش مهارت های اعضای کم بینا و نابینا و با توجه به کارگاه های آموزشی برگزار شده در سال 97 با موضوعات آموزش گوشی های هوشمند (اندروید) و نرم افزارهای نوین و پرکاربرد ویژه افراد نابینا و کم‌بینا (مانند نحوه مطالعه کتابهای صوتی با  استفاده از گوشی و نرم افزار smart audio books player،  آشنایی و نحوه کاربرد نرم افزارهای مسیریابی، نرم افزار money check، نرم افزار کاربردی  Get There  , Dot Walker و Nearby Explorer Online ، و … ) دوره تکمیلی این آموزش ها با موضوع نحوه کار با نرم افزارهای بانکداری الکترونیکی و همچنین استفاده از اینترنت به شکل پیشرفته از مردادماه روزهای دوشنبه ساعت 10-12 در بخش نابینایان کتابخانه رئیسی برگزار می گردد. این آموزش برای افزایش استقلال فردی افراد با آسیب بینایی در انجام امورات شخصی خویش می باشد.

در جلسه اول و دوم با توضیحات مقدمات این کارگاه، ابتدا نرم افزار آسان پرداخت بر روی گوشی­های شرکت‌کنندگان معرفی و نصب شد. سپس، اعضا با عضویت در برنامه آشنا شدند و از مجموعه امکانات برنامه با امکان خرید شارژ و کارت به کارت آشنا شدند.

شایان ذکر است در ادامه این کارگاه بحث های مفصلی از کاربرد پیشرفت این دست از فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در خدمت شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 56