اخبار کوتاه و گوناگون از کتابخانه ابوریحان شیراز در تابستان 98+ تصاویر


1.تهبه و چاپ گزارشی مبسوط با موضوع «نگاهی به فعالیت کتابداران کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز» در روزنامه «شیراز نوین» به‌قلم خشایار ایران‌مهر (17 شهریورماه 1398).

2. برگزاری جلسات مختلف مطالعاتی و نشست‌های «کتابخوان» و قصه‌گویی در کتابخانه ابوریحان.

3. انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی آموزشی میان کتابخانه ابوریحان و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز و مشارکت در آموزش عملی زمینه‌های تخصصی رشته کتابداری (کارورزی).

4. اجرای نمایشنامه‌خوانی از کتاب «گربه‌ی باکلاه بازمی‌گردد» اثر دکتر زیوس با هنرمندی زهرا نعمتی عضو کتابخانه ابوریحان در بخش کودک کتابخانه ابوریحان.

5. حضور جمعی از کودکان کار در «مدرسه شطرنج شیراز» و آموزش شطرنج از سوی استاد حسن عباسی‌فر استاد بزرگ شطرنج به آنان، همراه با آموزش دیگر بازی‌های فکری، معرفی کتاب‌های مرتبط، اهدای کتاب‌های مختلف و پذیرایی، به‌اهتمام جمعی از نیکوکاران با مشارکت کتابخانه ابوریحان و اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهرداری شیراز.

6. دریافت چندصدجلد کتاب اهدایی و خرید ده‌ها جلد کتاب از محل کمک‌های نقدی نیک‌اندیشان و ثبت و آماده‌سازی آن‌ها در کتابخانه ابوریحان.

7. گردآوری و نصب تصاویر اعضای فعال کودک کتابخانه ابوریحان در تابلو اعلانات یک‌پارچه کتابخانه در راستای تشویق آنان.

8. زیباسازی فضای کتابخانه ابوریحان با نصب 8 تابلو خریداری‌شده از سوی کتابخانه با همیاری نیکوکاران و کاشت و تکثیر گل و گیاه در کتابخانه.

9. برگزاری نمایشگاه‌های کتاب از منابع جدید کتابخانه‌ای و تهیه و نصب مطالب گوناگون در مناسبت‌های مختلف در چارچوب طرح «گاهشمار دانش» و… .

10. دیدار با جانبازان اعصاب و روان در بیمارستان جنت شیراز از سوی مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شیراز و اهدای کتاب به آنان.

11. مشارکت عقیدتی سیاسی پشتیبانی شیراز- نزاجا در برگزاری مسابقه مکتوب «ستارگان دانش» با کتابخانه ابوریحان در آغاز هفته دفاع مقدس، و درنظرگرفتن بخش ویژه کارکنان و خانواده‌های نزاجا.

12. پاسداشت زحمات کیهان انصاری کتابدار پیشین کتابخانه ابوریحان از سوی همکاران کتابخانه‌های ابوریحان و کودکان آفتاب.

13. حضور بانو منتهی مطلق مسن‌ترین عضو کتابخانه ابوریحان –و کتابخانه‌های استان فارس- با 93 سال سن در جمع بانوان شرکت‌کننده در کارگاه‌ مهارت‌های زندگی و گفت‌وگو با آنان درباره موضوعات مختلف از جمله کتاب و کتابخوانی.

14. برپایی نمایشگاه نقاشی خردسالان هنرآموز کارگاه نقاشی و خلاقیت کتابخانه ابوریحان در محل کتابخانه.

15. اهدای بیست بسته لوازم‌التحریر به جمعی از کودکان کار به‌همت چند تن از نیکوکاران کتابخانه ابوریحان.

16. اهدای شماره‌های پیشین نشریات مختلف به مکان‌های عمومی مجاور کتابخانه ابوریحان برای مطالعه افراد.

17. تهیه گزارش ویدویی از فعالیت‌‌های کتابخانه ابوریحان و دیگر کتابخانه‌های عمومی از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 + = 76