اجرای 5 برنامه با میزبانی کتابخانه بهمن‌بیگی در هفته سوم خرداد ماه


1/ حضور دوباره کودکان ناشنوا و کم شنوا در کتابخانه

روزهاى بلند و گرم تابستانى در راه است و با اينكه فصل تابستان برای خيلى ها يادآور تعطیلی و استراحت و دورى از روزمرگى هاست اما كسب و كار بعضى از شغل ها با فرا رسيدن اين تعطیلی سه ماهه پر رونق تر می شود.
کتابخانه عمومی مکانى است که در تمام روزهاى سال مى تواند اوقات فراغت پربارى را براى عموم مردم رقم بزند و با توجه به تعطيلي سه ماهه مدارس، انجام اين رسالت فرهنگى در كتابخانه ها بيش از ماه هاى ديگر سال، مورد انتظار است.
خوشبختانه با همراهى و همکاری های دلسوزانه و بی دریغ مسؤولان آموزش و پرورش استثنایی، فعالیت ها و برنامه های كتابخانه هاى عمومى ويژه ناشنوايان و كم شنوايان به خوبى اطلاع رسانى مى شود و از سوى ديگر، آموزگاران مدارس استثنایی شهر شیراز در اجراى برنامه ها هميار و همپاى كتابداران هستند.
روز سه شنبه 21 خرداد ماه، برنامه دیگری برای کودکان ناشنوا و کم شنوا در بخش کودک کتابخانه عمومى محمد بهمن بیگی برگزار شد. در اين برنامه دو ساعته، اشکال هندسی با اين كودكان تمرين و به آنها يادآورى شد، برای آنها انیمیشن و كتاب تصويرى نمايش داده شد، فیلم آموزشی نحوه صحیح وضو گرفتن با زبان اشاره پخش شد، کتاب هايى را خود کودکان روخوانى كردند و در نهایت نقاشی كشيدند و رنگ آميزى كردند.
شايان ذکر است در این جلسه شاد و آموزنده و كودكانه، سرکار خانم خیراللهی از دبيران مدرسه ناشنوایان خاقانی همراه ما بودند و با یادآوری نکات مهم و کلیدی، ما را در اجرای بهتر برنامه ها یاری فرمودند.

    

2/ سه شنبه ای دیگر با نویسندگان استثنایی

کتابخانه عمومی محمد بهمن بیگی 21خرداد ماه، میزبان هشتمین جلسه از دوره کارگاه آموزش داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان بود. در این نشست آموزشی-ادبی که آغاز آن با تمرین های جمله سازی و مترادف آموزی با تدریس میثم جوانبخت آغاز شد با آموزش فاطمه فروتن اصفهانی و الهام مزارعی، اساتید داستان نویسی حرفه ای انجمن انگشتان جادویی شیراز ادامه یافت. همچنین شرکت کنندگان با فنون جدید داستان نویسی آشنا شدند و داستان هایی که به عنوان تکلیف نوشته بودند در کلاس بررسی و تصحیح شد.

گفتنی است شركت كنندگان در اين جلسه از همراهى شیما صبوری زاده، دبیر مدرسه استثنایی ناشنوایان کاشف، براى برگردان محتواى آموزشى به زبان اشاره بهره مى برند و سه شنبه هر هفته رأس ساعت16:30 این کارگاه در کتابخانه عمومى محمد بهمن بيگى شيراز برگزار می شود.

  

3/ تمرینی برای پرورش هوش و خلاقیت کودکان

صبح پنجشنبه ای دیگر، بخش کودک کتابخانه عمومی محمد بهمن بیگی، میزبان اعضای فعال این بخش بود تا هر کدام با ماز مناسب رده سنی خود سرگرم شوند، با 20قطعه لگو کاردستی خلاقانه درست کنند و ساعتی را با بازی و مطالعه دسته جمعی و دوستانه بگذرانند.

هر پنجشنبه از ساعت 10 تا 11 برنامه های متنوع آموزشی و سرگرمی برای اعضای کودک و نوجوان در بخش کودک این کتابخانه برگزار می شود.


  


4/ ادامه جلسات شاهنامه خوانی کودکان

پنج شنبه 23 خرداد ماه، پنجمین جلسه از دوره جدید شاهنامه خوانی برای کودکان عضو کتابخانه محمد بهمن بیگی برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست ادبی کودکانه که با استقبال کم نظیر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه روبروست، داستان کیکاووس را شنیدند و نکاتی از این قصه حماسی آموختند.

جلسات شاهنامه خوانی در کتابخانه بهمن بیگی هر پنج شنبه از ساعت 11:15 تا 12:30 برای اعضای فعال بخش کودک و نوجوان کتابخانه دایر است.

  

5/ ادامه نشست‌های ادبی سعدی‌خوانی

چهارمین جلسه از دوره جدید سلسله نشست‌های سعدی‌خوانی با حضور اعضای ادیب و فرهیخته کتابخانه عمومی محمد بهمن‌بیگی در این کتابخانه برگزار شد.

10 صبح پنجشنبه ها اعضای کتابخانه محمد بهمن‌بیگی بر خوان سعدی گرد هم می آیند و از گلستان و بوستان و غزلیات این شاعر شیرازی لذت می برند و پند زندگی می آموزند.

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − = 17